VN červen 2024
Čas a počasí ve Wenatchee

ČAS  |  POČASÍ  |

 Jiné měsíce Eseje | Poutě | Plachtění | Práce | Veslování | Videa | Evan | Karla | Karma |Jídla | Pošli mi email

Klikni na obrázek a otevře se zvětšenina. A když je v textu něco podtrhnutého, tak je to odkaz na něco dalšího.

Nazpět do domovské stránky VN 

Z letiště na západ

Živý přenos VIDEO z Missie

Z hřebenu

Podmínky

Jaký byl červen tvůj ? DNES   neděle 30. června 14/27°C vých 0508 záp 2101. Jasno. Plachtění.
neděle 30. června 2024

Vzdušné peřeje

Vítr foukal nad klubové meze. Mark se smíšenými pocity zrušil domluveného vlekaře. Sledoval pak, jak jsem samodstartoval v bušícím větru. Ten ohýbal a snášel stoupáky. Kdybych dnes chtěl udělat dálkový rekord, byla příležitost nechat se jak motýl či pírko odnést přes tři státy do Montány či možná ještě dál na východ USA. Jak jsem se jednou vznesl, bylo to vzdušné rodeo od začátku do konce (kdy jsem musel přistávat při rychlosti 175 km/hod.) Nádherné! Dokonce jsem cestou na dohled potkal tři jiné plachtaře, kteří odstartovali z Efraty. Jaké štěstí mám, že mi bylo umožněno vzdušnými bohy užít si dnešních prožitků.
... víc fotek
neděle 30. června 2024

Počasí

O půl osmé ráno ... vyhodnotil jsem, na plachtění by bylo, trochu vítr. Začal jsem nabíjet baterie.
sobota 29. června 2024

Kruhová večeře u ChrisR

U Chris se sešlo asi 25 unitářů na sobotní povídání, popíjení a společné povečeření systémem potlach. Každý přinesl nějakou součást jídla a pití. Povídání bylo plno. Zajímavost, pán s pivem v ruce ve žluté plechovce pochází původem z Čech (ne rodilý). Je současným placeným vedoucím pospolitosti místních unitářů. Jak se lidi začali sytit, obcházel jsem okolo s kytarou a tiše brnkal, jako trubadúr. Pak po jídle jsem zpíval s Owenem Rising Sun, Columbia, Drive My Car a s ChrisR S malou pomocí od přátel (z jejího zpěvníku, kde měla akordy With a Little Help from my Friends - Ringo, Beatles). Díky Chris za organizaci a zapůjčení kytary.

... víc fotek
pátek 28. června 2024

Plachtařské Top 10

Zde jsou skóre z pátku 28.6. ze soutěže OLC. Soutěžící jsou z oblasti USA Region 8. První fotka zobrazuje výsledek ze dne 28.6., druhá ukazuje celkové skóre od 10.10.2023 do 28.6.2024. Ještě se v pořadí mnohé může změnit. Letošní soutěž končí až v říjnu 2024. Ale dny se začínají krátit a s nimi i příležitosti pro lety s vysokým skórem. Uvidí se !!! (Vysvětlení - jak se na OLC vypočítává celkové roční umístění : z šesti nejlepších letů roční sezony
každého ze soutěžích pilotů.)
... víc fotek
pátek 28. června 2024

Plachtění nad pláněmi i horami

Díky Ritě jsem se dozvěděl, minuty před svým startem, jaké byly dnešní úlohy vyhlášené organizačním výborem, padesát kilometrů vzdušnou čarou ode mě. Ale ouha! Přidali mě neznámé otočné body. Tak zkoumat. Rozhodl jsem se sledovat trasu vyhlášenou pro osmnáctimetrovou a otevřenou třídu. Jakž takž jsem jí obletěl, pak jsem si ještě přidal nášup, do hor. Dnešní let byl jeden z nejkrásnějších pro mě, letošní sezony a vůbec. A na závěr, šéfkyně mého pozemního sledu mě pohostila doma skvělou pizzou. Mňam.
... víc fotek, map, statistik

... záznam a mapa mého letu na OLC

Celosvětově jsem se tento den umístil na desátém místě na OLC. Své lety tam zveřejnilo 327 pilotů. A v naší oblasti USA Region 8 na prvním. Rita hned za mnou. Ale abych byl férový, jak ona, tak já jsme nesoutěžili v závodech pořádaných tento týden v Ephratě podle tradičních pravidel. Měli jsme tudíž volnost si ještě ke svým tratím přidat, zatímco "tradiční" piloti byli omezeni maximem vyhlášeným organizátory v Ephratě.

klikni sem pro výsledky ...
čtvrtek 27. června 2024

Třetí letový den plachařského šampionátu v Efratě

Včera byl neletový den, pro bouřky a silné větry. Dnes bouřky nehrozí ale vítr je stále silný. Natolik, že jsem se rozhodl zde nelétat. Měl jsem za to, že i v Efratě zruší. A ejhle, ve dvanáct hodin tam rozhodli, že létat se bude. Sloučili všechny tři třídy v jednu a vyhlásili minimální čas ve vzduchu na dvě hodiny. To v podmínkách, kdy předpověď zněla na pozemní vítr celé odpoledne 30 s poryvy 50
km/h, od západu. Dle skutečného měření však vítr opadl .. v 12:15 na 11 km/h od jihu - přesně co potřebovali. Mezitím zde ve Wenatchee změřili v tom samém okamžiku 23, a o 20 minut později také jen 11, od západu. To mě trochu naštvalo. Kdybych býval dopoledne nabil baterie pro svůj kluzák, ihned bych vyrazil na letiště pokusit se k houfu ve vzduchu připojit. No nic - mám jinou práci: Vypadá to na to, že se uskuteční objednávka na další nový miniLAK. Tak se věnuji tomu.
čtvrtek 27. června 2024

Veslování za morušemi

Trochu přestalo foukat. U doku mě okukoval bobr. Měsíc byl vidět způli. Okolo přeletěl orlovec a za ním tryskáč Aljaška. Na Misii byl ještě sníh. Pozdravil jsem Zářivou Koupel. V horní deltě jsem se namlsal moruší a nasbíral kytici květin. Některé z nich byly vyšší, jak já. Orlovec si nesl větev do hnízda. Na vodě mi bylo báječně.
... víc fotek
středa 26. června 2024

Krevety na chřestu s quinoa v kokosové omáčce

Uvařil jsem tuto pochoutku.
úterý 25. června 2024

Vítání léta u LT+Penny

Mimo nás dvou přijmulo pozvání dalších asi patnáct jejich přátel. Za ideálního počasí jsme si pěkně popovídali, popili a pojedli.
... víc fotek
úterý 25. června 2024

Druhý den závodů

Sledoval jsem trasu, kterou museli soutěžící obletět. Tentokrát mi netrvalo dlouhou vyrazit na trať.
... víc fotek
pondělí 24. června 2024

Hoblování hřebenu

Povedlo se mi před svým startem zjistit, jaké trasy musí soutěžící obletět během právě probíhajícího prvního dne oblastních výročních přeborů Regionu 8 USA. Nepovedlo se mi vyhrabat se z údolí, abych se k ostatním mohl připojit. Hobloval jsem čedičový hřeben až se z něj kouřilo, leč nad pláně vystoupat se mi nepodařilo. Po hodině cvičení jsem si na závěr vyzkoušel i dynamické plachtění podél těch čedičových útěsů, při rychlosti 150 km/hod. Bylo to prima dostat se zas do výšin, byť přízemních.

... víc fotek a dvě videjka

... výsledky závodů den č. 1
pondělí 24. června 2024

Pozdravení se zvířaty a ptáky

.
... víc fotek
neděle 23. června 2024

Hašení lesního požáru přes údolí

.
... víc fotek
neděle 23. června 2024

Montáž kluzáku LS3a a skladování v hangáru

.
... víc fotek
sobota 22. června 2024

Letecký den ve Wenatchee

Nic moc, ale přece jenom. Shlédli jsme s Alexem a Markem, vyhodnocovali pak jak oživit skomírající činnost plachtařů - našich aeroklubáků. Alex, dnes v roli vlekaře, marně vyčkával od 11 rána na nějaké zájemce, potom, co přijel přes hory ze Seattlu, odkud vyrazil v osm. Nikdo z 18ti členů nezareagoval na jeho oznámení, že je k dispozici. Byl pořádně dopálený. Pak se vrátil k rodině, 3 hodiny nazpět přes hory Kaskády. Jak asi zareagoval, když se ho manželka možná dotázala - tak kolik si jich dnes vyvlekl??
... víc fotek
sobota 22. června 2024

Ranní procházka

Můj původní úmysl stačit zachytit červánky se vyvinul v hodinovou tříkilometrovou procházku naší čtvrtí, včetně výstupu na nejvyšší oplocený bod, před strmou východní strání.
... víc fotek
pátek 21. června 2024

Holandští hosté

Huib a Johan si nás v rámci ATC vybrali coby hostitele. ATC je soukromý cestovní klub, jehož členové si vzájemně poskytují ubytování a ranní stravování. Pěkně jsme s nimi oprášili naši plynnost v dorozumívání se jejich mateřštinou. H+J nyní dlouhodobě bydlí v Bendu, ve státu Oregon. Příjemně jsme se podělili o své životní poutě.
čtvrtek 20. června 2024

Plachtění ke dvoum sopkám

Víc přibyde, až se vyspím ... fotky a komentáře už v albu jsou.
... víc fotek
středa 19. června 2024

Odpočinkové veslování

Začal jsem až o půl jedenácté. Jaký rozdíl byl na řece a okolo ní od mých běžných brzkých rán: Lidi se rekreovali, ptactvo pospávalo. Otočil jsem pod železničním mostem a zamířil do horní delty, kde dozrávaly přehršle moruší. Mezitím na obloze se odehrávalo sladké pokoušení - ovzduší bylo jedno z nejlepších v roce pro přespolní plachtění. Popřál jsem v duchu ostatním, nechť se jim povedou jejich lety. Byl jsem zvědav, co se dozvím večer.
... víc fotek
středa 19. června 2024

Plachtařská soutěž v Regionu 8, USA

Stav k ránu 19. června 2024. Než se výsledky změní, zaznamenal jsem graficky pro představu čtenáře uskutečněné přelety v oblasti USA Regionu 8, v letošním soutěžním období. Oblast R8 se skládá ze států Aljaška, Idaho, Montana, Oregon a Washington. (Soutěž probíhá od 10. října loňského roku do 10. října letos. To období je tak divně stanovené kvůli tomu, že se soutěží celosvětově. To aby byly počítané lety uskutečněné i na podzim a v zimě, třeba na jižní polokouli, kde mají jaro a léto.)
. . . Mapy, grafy a tabulky
úterý 18. června 2024

Povedl se mi letos nejdelší let

Ve vzduchu jsem byl přes osm hodin. Snad to nebude znít jako vytahování, ale vyhodnocení bylo takové, že jsem dnes zase v celé naší oblasti vyhrál. Letem jsem postoupil na kumulativně 3. místo v oblasti, kde je 72 soutěžících. Ne, že je to tak důležité. Létal jsem pro radost. Pro vystřízlivění jsem vyhledal na výsledkové listině OLC, jak si stojím ve světě. Ze 5.616 celosvětově soutěžících jsem se dnešním letem vyhrabal na 988té místo. Ale dost už o těch cifrách.
. . . víc fotek
úterý 18. června 2024

Příspěvky od příležitostných čtenářů VN

Kam jsem dal ty své brýle, telefon, odkaz na VN ?. . . co jsem to vlastně hledal ??
. . . VIDEO


Vzpomínka na naše mládí a zábavu našich rodičů ... instrumentálka
. . . VIDEO

Díky Igor a Jinouši !
pondělí 17. června 2024

Práce a zábava

Objednal jsem další náhradní díly z ČR a zaslal zákazníkovi na Floridě ty, které jsem měl skladem. Dělal jsem analýzu včerejšího přistání. Podal jsem inzerát na prodej čtyř pneumatik. K večeři pro dva jsem přihřál zbytky od pátku.


neděle 16. června 2024

Večeře na Den Otců

Emily připravila toto chutné jídlo. Hlad jsem měl po celodenní námaze náramný. Chutnalo mi, jak by řekl Olaf.
neděle 16. června 2024

Pavučina

Záznam letů na mapě zobrazuje všechny dnešní lety v naší oblasti. Červeně je označen můj let.
neděle 16. června 2024

Plachtění ve vzdušných peřejích

Na letišti v aeroklubu nebyla ani noha. Docela to foukalo. Dotáhl jsem vlečný vůz s kluzákem v něm do otevřených vrat hangáru a tam ho v zátiší s přípravky sestavil. Za dvě a půl hodiny jsem se díky elektrickému pohonu mohl vznést. Ten jsem po pouhých pěti minutách vypnul, dál jsem pokračoval jen díky stoupavým proudům. Těm bylo dnes požehnaně, řekl bych, až přespříliš. Proto název alba. Poslední obrázky ukazují, jak dnes bylo živo v naší oblasti. Červeně je vyznačen můj dnešní let. Prý jsem dnes na body vyhrál. Ha ha.
. . . víc fotek
sobota 15. června 2024

Brokolice od Judy

Předčily cokoli se dá koupit. M+J týden cestují, vyzvali nás, abychom si pomohli z jejich zahrady. Emily tam zašla a pak připravila tuňáka s brokolicí, bramborami a pažitkou. Díky, Judy a Emily.
sobota 15. června 2024

Veslování

Roštem mostu k doku se prodrala vysoká žlutá kytka. Její stonek byl dobrý metr a půl dlouhý. Kdo květinu pozná? Barva byla vítaná. Místo obvyklých červánek pokryly oblohu ponuře vyhlížející mraky. Když poznenáhla ty se začaly přeměňovat... Sleduj vývoj v fotoalbu. Na závěr, během odklidu člunu, mě překvapil a já jeho - bobr. Ukryl se do jeskyně pod dvěma vysokými javory poblíž loďárny, za spleť kořenů.
. . . víc fotek
pátek 14. června 2024

Mleté "maso" na "smetaně"

Emily pozměnila recept a já také trochu. Výsledek chutnal výborně. Skládal se z těchto příloh připravených takto:
Vařil jsem čtvrt šálku divoké rýže, ta potřebuje 45 minut, v třičtvrtě šálku vody. Osolil a opepřil. Jak jsem dal vařit, pustil jsem se do nakrájení velké sladké brambory a tří mrkví na plátky. Dal jsem je do velké mísy, polil olivovým olejem, osolil a opepřil. Překryl jsem puklicí a mísou divoce třepal, až se přílohy obalily polevou oleje. Mezitím jsem vyhřál troubu na 200°C a tác překryl pergamentovým papírem na pečení. Obsah mísy jsem rovnoměrně vysapal na tác, a dal péci 30 minut. Jak se peklo, na pánvi na střední teplotě jsem ohřál olivový olej a osmažil jsem mleté "maso" (produkt ze soji .. ale můžeš klidně použít běžné maso dle tvého výběru). Maso jsem jak se ozlatilo dal stranou. Ve stejné pánvi jsem pak přismažil trochu protlačeného česneku, následně jsem do pánve vlil šálek "smetany" (já použil sojové mléko, které si Emily kupuje do své kávy). Snížil jsem teplotu v pánvi a zaplnil jí horou čerstvého špenátu, zatímco jsem směs míchal. Mezitím zas v jiném hrnci jsem začal vařit nudle rotini, asi půl šálku. Nyní jsem nasypal odložené "maso" do "smetany", dále teď již dokončenou divokou rýži, a podával s upečenými sladkými bramborami, mrkví a nudlemi. Celá příprava trvala asi hodinu.
. . . víc fotek
pátek 14. června 2024

Práce

Od půl čtvrté ráno jsem za poslouchání vážné hudby pracoval v kanceláři, soustředěn vše dohonit a předhonit. Docela se mi to vedlo. Javor venku přitom hučel, bylo větrno.

Údržba posuvných dveří

Za pomoci druhé osoby jsme vymontovali skleněné dveře z jídelny na balkon, benzínem vyčistili kolečka a kolejnice, namazali a následně zas nainstalovali nazpět. Dveře se nyní o něco snadněji posouvají. Možná se ještě podaří víc šoupání doladit. Práce zabrala dvě hodiny.
... víc fotek

foto kredit Emily
čtvrtek 13. června 2024

Krvavé veslování

Bylo jasno a chladno. Červánky se nekonaly. Vyčkal jsem, až vysvitne sluníčko. Zůstal jsem na Kolumbii. U horního parku jsem sledoval úsilí orlovce. Lov se mu povedl. Dole pod ním matka kamuflovala svou družinu morčátek. Vyvesloval jsem k bílému skladu. Voda na řece byla jak sklo.
... víc fotek
středa 12. června 2024

Krevety s bulgur

Uvařil jsem krevety na kokosové omáčce s chřestem a bulgur pšenicí .. mňam. Později jsem se poučil, jaké jsou rozdíly mezi kroupami, krupicí, krupkami, kuskusem a bulgur pšenicí.. zajímavé. Údajně v češtině je bulgur celozrnná nahrubo mletá pšenice. Dozvěděl jsem se také, že se ani nemusí vařit - stačí bulgur smíchat se studenou vodou v objemovém poměru 1 díl bulgur a 3 díly vody a nechat nabobtnat asi hodinu.
... víc fotek
středa 12. června 2024

Období stěhování

Čtenářka VN mě upozornila na zajímavý výzkum, který ukazuje nakolik se v určitých zemích světa změnil poměr přistěhovalců narozených v jiných zemích k celkovému počtu obyvatel té které země. Podívej se na tabulku vlevo. Tabulku vypracovala organizace Migration Policy Institute.
Našel jsem tam moc zajímavou interaktívní tabulku, kde se dá zvolit Česko, kolik přistěhovalců a kolik vystěhovalců do či z které země.       [ Pod mapou, která se ti objeví, zvol pod "Select country" Czechia, a pod "Select Population" si vyber buď přistěhovalce (migrants) či vystěhovalce (emigrants). Stačí pak šipkou na mapě namířit na tu či kterou zemi a ukážou se ti počty. ]
Tak jsem objevil, že českých přistěhovalců v USA je 110.000 a amerických přistěhovalců v Česku je 8.000. Tyto počty jsou z roku 2020. Zajímavé jsou také počty kolik jiných přistěhovalců do Česka
bylo, podle institutu: z Ukrajiny 131.000, ze Slovenska 114.000, z Vietnamu 50.000, z Ruska 37.000, z Polska 22.000, z Německa 18.000, z Bulharska 15.000, z Rumunska 10.000, z Moldovy 10.000, z Británie 6.000, atd. A celkem přistěhovalců do Česka ze všech zemí světa 541.000. A také vystěhovalců z Česka do všech zemí světa, 1.026.000. A pokud tě opravdu baví statistiky, zde si můžeš stáhnout populační tabulky a grafy z databáze OSN (jak se ti otevře stránka, stahování je možné klikáním na podtržené texty v té stránce).
úterý 11. června 2024

Je Blaníkům (zase) odzvoněno ?

Právě vyšlo červnové číslo celoamerického časopisu SOARING, kde je uvedeno, že ... "nový L23 Super Blaník je hotov a čeká se na kupce.. ". Na třech stranách 44-45-46 časopisu je článek "A New Concept from an Old Name" (Nový koncept ze starého jména), kde však hned v druhém paragrafu článku je napsáno, ..."Výroba Blaníků ... je u konce". Najdi si na stránce 46 úplně dole text, kde je uvedeno i mé jméno a emajlová adresa, s výzvou, aby se zájemci obrátili na amerického dealera pro Blaníky. Co jim mám říci? Že už potřetí v historii Blaníků je jejich výroba v Česku náhle ukončena, uříznuta, zatímco Americké aerokluby i soukromníci by si je rádi nadále kupovali? Dříve se toto stalo v roce 1979, pak v 2006 a v 2024 se zdá - že jako i dříve se stalo - se vedení továrny rozhodlo zaměřit se na výrobky s vyšším ziskem a s menší pracností. Snad populárním Blaníkům tentokrát definitivně odzvoněno nebude.


foto Ron Clark ve svém kluzáku nad sopkou svatou Helenou, stát Washington
úterý 11. června 2024

Na řekách Kolumbii a Wenatchee

Hned zrána jsem vyrazil do údolí s úmyslem udělat snad působivé video. Podmínky k tomu byly příznivé. Červánky spolupracovaly, byl jsem včas u vody, abych jejich zrcadlení zachytil jak na řadě statických fotek i na videoklipu. Těch jsem pak jak jsem začal veslovat přidal jedno po druhé tak, abych později nemusel dělat moc střihů a konečné video mi netrvalo vytvořit za hodiny práce, ale za kratší dobu. (I tak si toto pět a půl minutové video vyžádalo hodinu a čtvrt práce od stáhnutí klipů a fotek po uložení konečného díla. Dalších dvacet minut trvalo naládování videa na médium, na kterém se s tebou o shlédnutí dělím. Klikni sem, nastav si obrazovku na plné zobrazení, spusť si zvuk a užívej si!)
... VIDEO
pondělí 10. června 2024

Přípravy na podzimní veletrh

Celoamerická asociace plachtařů SSA vybočila z tradice. Místo uspořádání veletrhu a symposia během zimy se rozhodlo pro uspořádání napodzim, ve městě Knoxville ve státu Tennessee, od 24. do 26. října 2024. Pro letecké fandy, zde je víc o tom nadcházejícím veletrhu.
pondělí 10. června 2024

Práce

Služba zákazníkům; dokumentace, platby, přístroje, nabídky.


neděle 9. června 2024

Veslování, úbor barvy jak papoušek

Zapomněl jsem svou hučku, kterou používám na mj. ochranu hlavy při nošení skifu. Využil jsem čapky z loďárny. Takhle jsem pak vypadal. Svaly pociťovaly sedmidenní pauzu.
Na vodě bylo krásně.

... fotky
pátek 7. a sobota 8. června 2024

Na padesáté výročí od svatby

Usmysleli jsme si s Emilí jet si zalyžovat na sopce Hood v Oregonu. Tam je sníh umožňující celoroční lyžování. Plně vybaveni jsme k sopce dorazili v pátek večer. Povečeřeli jsme v indické restauraci a vyjeli jsme pak než slunce zapadlo na sopku kam se nejvýše dalo. Byl krásný západ slunce. Na sobotu rosničkáři předpověděli, že mělo být zataženo. Emily bolelo koleno. Rozhodla se sichrovat si budoucí možnosti chodit na výšlapy, než si koleno zchroumat na sopce. Tak jsem bohužel lyžoval sám. Poté jsme si dali oběd v nádherné horské chatě postavené v třicátých letech minulého století.

... video z lyžování
čtvrtek 6 a pátek 7. června 2024

S Nancy, Larrym, Coco a Finley

V Růžohradu jsme se setkali se sestrou Emily, Nancy, manželem Larrym a jejich fenkou Coco a ohromně hravým novým kocourkem Finley, 4 měsíce starým. Larry ugriloval jehněčí, chřest a tuřín, Nancy uvařila palentu. Do západu slunce jsme poseděli u jejich nového ohniště.
... víc fotek
čtvrtek 6. června 2024

K Diamantovému jezeru a do Růžohradu

V La Pine jsme našli medvěda s lososem, pro Pepu, a dřevorubce Bunyana se sekyrou. Také rozumně drahý benzín. Po 24 km přímé jízdě jak podle pravítka lesem na západ jsme dorazili k Diamantovému jezeru na oběd. Našli jsme také místo, odkud voda z jezera vytéká, na sever, coby Jezerní potok, aby o 15 km dále vytvořila jezero Lemolo, ze kterého pak vytéká coby řeka Severní Umpqua. S tou jsme se setkali u vodopádů Toketee, 38 km po silnici od výtoku z Diamantového jezera. Velmi scénickou Umpqua jsme pak sledovali dalších 100 km až k Nancy a Larrymu v Růžohradu. (Celkem 270 km od Sunriver po silnici.)
... víc fotek
čtvrtek 6. června 2024

Poslední půlden v Sunriver

Pracoval jsem od čtyř rána, hodně jsem ohonil. Řešil jsem v Praze zpackaný případ nachystání leteckých dílů k odeslání do USA, také výrobu L23.

Rozloučení

Nastal čas rozloučit se se všemi. Udělali jsme dvě tradiční fotky, jednu vážnou a druhou pro legraci. K+L pak odjely na sever, ELAL na severozápad a Em+já na jih.
středa 5. června 2024

Rekreace v Sunriver

Možností je zdánlivě neomezeně: Jet na kole, na kánoi, na koni, plavat, cvičit, hrát golf, tenis, létat, pít, jíst, chodit, číst si ... Projeli jsme se do Přírodního střediska, koukli na plazy, teleskopem do Sluníčka, plavali, já se pak projel okolo celého Sunriver na kole. Byl nádherný den.
... víc fotek a videjko


Příspěvek od čtenáře VN
Sbírka zlozvyků
úterý 4. června 2024

Jízda divočinou

Evanova cyklistická trasa, z Bendu okolo sopky Samotář do Sunriver. 
úterý 4. června 2024

Večeře

Připravil jsem grilované kuře a zeleniny. Emily pak "Vánoce v létě" sladkosti.
úterý 4. června 2024

Na prolézačkách ve Fort Rock parku

S Podzimkou a Právníčkem jsme se vyblbli dosytosti. 
... VIDEO
úterý 4. června 2024

Vycházka k vodopádu Benham

Před 7000 lety sopečný proud lávy zablokoval řeku Deschutes a vytvořilo se obrovské jezero. Poté voda protrhla hráz a vznikl kaňon, který vytvořil to, čemu se dnes říká 
Benham Falls.
... VIDEO


Později jsme našli video, jak dva kajakáři sjeli Benham Falls. Klikni na
... Video ze sjezdu vodopádů
pondělí 3. června 2024

Procházka za řekou Deschutes v divočině

Po večeři v ubytovně, kterou připravila Laurel, jsme si v menším houfu vyšlápli do divočiny za řekou.
... víc fotek

Na mapě jsou cyklostezky vyznačené černými tečkami.


pondělí 3. června 2024

Oběd v Pivnici Sunriver Pub

Uprostřed "vsi" jsme se naobědvali. Dal jsem si Středozemskou ochutnávačku s pšeničným hefe pivem. Na obrazovkách odváděl pozornost přenost z profi tenisu.
... víc fotek
pondělí 3. června 2024

Na kolech v Sunriver

Evan s rodinou si přivezli svá kola, Emily a já jsme použili kola poskytnuté vlastníky ubytovny. (Tam mimochodem bylo na vybrání si deset kol.) Podle Evanova počítadla jsme ujeli asi osm kilometrů. Sunriver má spoustu asfaltových cyklostezek přístupných ze všech domů. Na mapě foto 0914 jsou vyznačené černými tečkami.
... víc fotek a videjko

foto kredit Karly
neděle 2. června 2024

Cestování do Sunriver a setkání tam s naší rodinou

Cestovali jsme s Emilí 560 km na jih do našeho oblíbeného rekreačního střediska Sunriver. Od jihu přicestovali Evan se svou rodinou. Ti to měli z Kalifornie dál než my, 860 km. Záhy ze severu dorazila i Karla. Ubytovali jsme se v domě, který jsme si celý pronajali. Bylo nás pak i s fenkou Lunou osm. Rekreační středisko takových domů nabízí tisíce. S Emilí jsme připravili večeři, jehněčí s rajčaty, těstovinami, divokou rýží a zeleninovým salátem.
... víc fotek
sobota 1. června 2024

Plachtění ve vlně

S Markem a Donem jsem pomáhal Alexovi dostat se do vlny, v kluzáku CD. Podívej se na VIDEO.
sobota 1. června 2024

Veslování k lanovce

Byla dušičková obloha. Regatu jsem vynechal. Udělal jsem si jinou - k Lanovce a nazpět.
... víc fotek